Bakiciburada.com

Türkiye'nin Eğitimli Bakıcısı Burada

Çalışan Annelere Aylık 650 Lira Destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi”nin hayata geçirileceğini belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu, çalışan 10 bin 250 sigortalı anneye aylık 650 tl destek sağlayacak.  

24 ay boyunca kesintisiz sürecek olan bu destek hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘’Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi”nin hayata geçirileceğini belirtti. Bu projeye göre, 0-60 aylık çocuklarını Bakanlık veya Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kreşe, okullara veya gündüz bakım evlerine gönderen sigortalı işçi statüsündeki anneler aylık 650 tl (100 Avro) destekten faydalanabilecek. 

Bakan Selçuk, projenin Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya’da SGK tarafından uygulanacağını bildirerek, "Ayrıca mali desteğe başvuran ilk 13 bin anneye tek seferlik 650 lira (100 avro) kırtasiye desteği de sağlanacak" dedi.  

Projeye ön kayıtlar 15 Ekim Salı günü saat 14:00’dan itibaren internet üzerinden (https://sgkkurumsalcocukbakimi.org/) e-devlet şifresiyle yapılabilecek. 

Bakan Selçuk projenin amacının, kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek ve aile-iş yaşamı dengesini güçlendirmek olduğunu vurguladı. 

Yorumlar (2) -

 • R.k

  22.10.2019 16:51:57 |

  Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir, Malatya dışında kalan illeri neden kapsamıyor?? Ayrıca 3 aylık bebeği hangi gündüz kreş bakım evine verelim?

 • stephen williams

  13.2.2020 04:25:22 |


  KREDİYE İHTİYACINIZ VAR MI?
  FİNANSAL YÜKÜNÜ KENDİNİZE TUTMAYIN ŞİMDİ HERHANGİ BİR KREDİ İÇİN% 2 DÜŞÜK İLGİDE İLETİŞİME GEÇİNİZ. stevewilsonloanfirm@gmail.com whatsapp: +16673078785

  Kredilerimiz maksimum güvenlik için sigortalıdır önceliğimizdir, Lider hedefimiz hak ettiğiniz hizmeti almanıza yardımcı olmaktır, Kredi programımız en hızlıdır.

  Seçtiğiniz herhangi bir para biriminde {ABD Doları, pound, Euro, Dinar, vb.) Ve krediyi geri ödemek için 1 ila 30 yıl süreyle (güvenli ve teminatsız) kredi veriyoruz.
  Herhangi bir krediye ihtiyacınız var mı ve düşük kredi puanınız mı var, Yerel bankalardan ve diğer finansal kurumlardan kredi almakta zorlanıyor musunuz? mali sorunun çözüm STEVE WILSON KREDİ FİRMA olduğunu.

  Şartlar ve koşullar çok makul ve düşünceli.
  Aşağıdakileri içeren çok çeşitli finansal hizmetler sunuyoruz: Noel Kredileri, İşletme Kredileri, Borç Konsolidasyon Kredileri, Bireysel Krediler, Araba kredileri, Otel kredileri, Öğrenci kredileri, Bireyler, şirketler için yıllık bazda% 2 düşük faiz oranına sahip Konut Refinansman Kredileri ve tüzel kişiler.

  İlgilenen adaylar bize e-posta yoluyla ulaşmalıdır: stevewilsonloanfirm@gmail.com. whatsapp: +16673078785 Uygulayın ve finansal esaretten arınmış olun.

Loading