Bakiciburada.com

Türkiye'nin Eğitimli Bakıcısı Burada

Anne & Babaların İBS'de Gözdesiydik

14-16 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Harbiye'de gerçekleşen her yıl yaklaşık 30.000 anne & babanın ziyaret ettiği, 3 gün süren İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı'nda Bakiciburada.com olarak standımızda bakıcı ihtiyacı olan anne & babaların gözdesi olduk. 

Türkiye'nin en Trend Anne & Bebek çocuk fuarı olarak geçen İBS'de, yüz boyama etkinliğimiz büyük ilgi gördü. Hatta NTV bu etkinliğimize akşam haberlerinde yer verdi. Erkek çocuklar Batman, Örümcek Adam figürünü yüzlerinde görmek isterken, kız çocukları da Arı ve Kelebek olmayı istediler. 


Yüz boyama sırası beklerken çocuklar da, boyama yaptılar. Anne & babaları da bakıcı ve oyun ablası bulma konusunda yetkililerden bilgi aldılar. 2017 yılında da büyük ilgi gören standımız yine yaptığımız harika etkinlikle anne & babaların gözdesi oldu. 

Standımıza davet ettiğimiz farklı üniversitelerde çocuk gelişimi alanında eğitim gören yaklaşık 20 oyun ablasını standımızı davet eden annelerle ücretsiz tanıştırdık. Hem anneleri oyun ablası konusunda bilgilendirmiş, hem de birbirinden nitelikli oyun ablalarıyla tanıştırmış olduk. 

  
Fuarda standımızı ziyaret eden onlarca ailenin Bakiciburada.com müşterisi olması heyecan vericiydi. Bizi fuarda görmekten çok mutlu oldular, biz de müşterilerimizi görmekten çok gururlandık. Müşterilerimizin mutluluğu, bizim mutluluğumuz. En iyi bakıcıyı, Türkiye'nin her köşesinde aynı kalitede, hızlı ve uygun fiyata bulmak için çalışıyoruz. Bolu'dan fuara gelen bir ailemizin yeni doğmuş ikizleri vardı. Tabi Bolu'da da bakıcılarımızın olduğunu görünce çok sevindi. Bakıcı bulmak anne & babalar için oldukça zor bir süreçken, Bakiciburada.com ile artık Dünya'nın neresinde yaşıyorsa yaşasın, Türkler için artık çok kolay.

Fuarda bol bol çocuklara balon dağıttık. Anne & babalar yüz boyama sonrası çocuklarıyla birlikte ellerinde balonlarla fotoğraf çekildi. Seda ablamız yüz boyama konusunda çok başarılıydı. Çocuklar Seda ablasını çok sevdi. 


Bakiciburada.com, sadece Türkiye'ye hizmet vermiyor. Yurt dışında yaşayan Türkler de kendi örf ve adetlerine uygun bakıcıları Bakiciburada.com 'dan buluyor. İngiltere, Amerika, Almanya, Kıbrıs en çok bakıcı talebi aldığımız ülkeler oldu. Türkler de yurtdışında yaşamak ve çalışmak için çok ilgililer. Özellikle Türkiye'de doların ve işsizliğin artmasıyla birlikte yurt dışı ilanları en fazla talep gören iş ilanları arasında. Ama bakıcıların vize ve pasaporta sahip olması isteniyor. İlerleyen dönemlerde vize ve pasaportu olan bakıcıları siteden listeleyeceğiz. Bu sayede yurt dışında bakıcı arayan ailelerimizin ihtiyaçlarına çözüm bulmuş ve daha hızlı aradığı bakıcıya ulaşmasını sağlayacağız. Ayrıca yurt dışı ilanlarını ayrı bir sayfadan duyuracağız. Bu güzel gelişmelerden fuarımızı ziyaret eden ailelerimizi de bilgilendirdik. 

Fuarda annelerin Bakiciburada.com 'la ilgili bilgi almak istediği soru tabi ki, bakıcıların güvenirliği oldu. Bakiciburada.com, bakıcıların kimliklerini doğrular: nüfus müdürlüğü sistemiyle bilgileri eşleştirir ve o kişinin doğruluğunu yapar. Arka planda işleyen sistemimiz sayesinde kimliğini doğrulayan bir bakıcı, bir daha aynı kimlik bilgisiyle üyelik oluşturamaz. Bu da Bakiciburada.com 'un güvenilir bakıcı havuzu oluşturması için çok önemlidir. 

Bakiciburada.com 'da yer alan şikayet sistemi sayesinde havuzumuza kayıtlı 100.000 'i aşkın aileden gelen feedbackleri değerlendirir ve bakıcıları puanlarız. Bu sayede bakıcı arayan ailelerimizi en güvenilir ve en doğru bakıcılarla eşleştiririz.   

Ayrıca 2018 yılında hayata geçirdiğimiz VİDEO CV özelliğimiz sayesinde aileler bakıcılarla iletişime geçmeden önce, bakıcıların kendilerini tanıttıkları 1-2 dakikalık kısa videolarını izleyip, bakıcılar hakkında fikir edinebilir. 

Bakıcıların profillerinde yer alan referanslarını arayıp, bakıcılar hakkında bilgi edinebilir, ayrıca referanslarının yazmış olduğu yorumları Bakiciburada.com 'dan okuyabilirsiniz. 

Bakıcı konusu özelikle çalışan annelerin bir numaraları önceliği. Biz de onların işlerini kolaylaştırıyoruz. 

Fuarda ailelerin en çok merak ettiği diğer konu da bakıcı ücretleri oldu. Bakıcılar profillerinde ne kadar ücret talep ettiklerine yer veriyorlar. Bazı yer vermeyen bakıcılar ise, karşılıklı görüşmeyi tercih ettiklerinden yazmıyor. Profillerde yer alan ücretler belirli bir aralığı ifade ediyor genellikle. 2.000- 2.500 TL gibi. Siz bakıcıyla görüşerek, eğer kendi bütçeniz bu aralıktaysa anlaşmaya gidebilirsiniz. Bakıcılar bu ücreti belirlerken tecrübe, lokasyon, yapılacak iş ve çalışma saatlerini baz alabiliyor. Çalışılacak işe göre bu ücret konusunda esneklik olabilir. Bakıcının ücretini bakıcınızla işe başlamadan önce görüşmelisiniz.

Türkiye'nin en trend anne bebek çocuk fuarı İBS'nin bir yıl daha sonuna geldik. Geçen yıl da İBS'deydik. (Bakiciburada.com İBS 2017)  Anne & babalarla buluştuğumuz böyle güzel organizasyonu düzenleyen İBS ekibine ve fuara hazırlık aşamasında ve fuarda çalışan tüm ekibimize teşekkür ederiz. Standımızı ziyaret eden veya edemeyen, sosyal medyadan takip eden tüm anne & babalarımıza teşekkür ederiz. Nice fuarlarda görüşmek üzere...
Loading